GoldieBlox recenzja

Aga Ciasteczkolandia DZIECI, gry & zabawy 0 Comments

Przyznam się na wstępie, że jestem beznadziejna w kwestiach technicznych. Przerażają mnie wszelkie instrukcje, nawet te w jajku niespodziance. Nie lubię, nie czuję bluesa i już. Nie tą półkule mózgową mam widocznie rozwiniętą.

Kiedy zostałyśmy z Mają zaproszone przez sklep Moncziczi do zrecenzowania zabawki GoldieBlox którą widzicie, o której zaraz opowiem (i na którą na końcu postu podam kod rabatowy), nie zastanawiałam się jednak długo. Zawsze dobrze sprawdzić na ile moja córka będzie musiała szukać męża inżyniera (jak mama) czy może jednak okaże się, że sama świetnie sobie z całym tym światem instrukcji i śrubek radzi. Uznałam też, że to dobra okazja, by poznać tak często nagradzaną w Polsce i na świecie zabawkę bliżej i w razie uznania napisać do Mikołaja w sprawie poszerzenia kolekcji…

Projektantka zabawek GoldieBlox jest Debbie Sterling, która ukończyła inżynierię i zarządzanie na Uniwersytet w Stanford i zauważyła, że na kierunki takie jak inżynieria, matematyka czy fizyka uczęszcza zdecydowanie mniej dziewcząt niż chłopców. Przyjrzała się tematowi bliżej i doszła do wniosku, ze dziewczynki tracą zainteresowanie naukami ścisłymi w wieku ośmiu lat. Postanowiła to zmienić, tworząc zabawkę, która zachęci dziewczynki do majsterkowania, rozbudzi ich kreatywność, a przede wszystkim da im szansę do postawienia kroku w tym kierunku. Przez dwa lata studiowała proces rozwoju dziecka, zgłębiła tajniki marketingu płci. Biorąc pod uwagę, że dziewczynki mają duże zdolności w czytania i pisaniu cały koncept postanowiła oprzeć na tych właśnie umiejętnościach.

Misją marki jest udowodnienie dziewczynką, że w przyszłości mogą zostać kim tylko chcą, a założeniem przełamanie stereotypu, że lalki służą tylko do przebierania w różowe sukienki, udowodnienie, że dziewczynki mogą majsterkować lepiej niż chłopcy.

Seria zawiera całe mnóstwo zestawów, akcesoriów, a nawet aplikacji. Znajdziemy tu klasyczne zestawy konstruktorskie (urządzenie do animacji, maszynę do robienia najszybszych obrotów, domek dla lalek zakręcony jak młynek), a także takie z lalkami właśnie (kolejka tyrolska, zestaw do skoku na spadochronie, który widzicie poniżej)

Wszystkie elementy zestawów są ze sobą kompatybilne i wykonane z bardzo wysokiej jakości plastiku, lalki mają ruchome kończyny i stawy. Z całą pewnością to zabawka na długie lata.

Tyle tytułem wstępu, a jak to wygląda u nas.

Maja nie wykazuje specjalnie zainteresowania klockami, majsterkowaniem, jej świat to pluszaki, kredki, książki, czasem lalki.

Nie mniej na widok lalki Ruby (która była nagrodą za piątki i szóstki z matematyki) bardzo się rozpromieniła. Z euforią przystąpiła do studiowania ulotki, budowania dla swojej lalki zestawu ze spadochronem. Szło jej bardzo dobrze, w jednym momencie (plecak) musiałyśmy szukać pomocy u taty, który pomógł jej na jednym z etapów.

Lalką bawi się fajnie, Ruby sfruwa ze schodów, choć chyba częściej zdejmuje spadochron i przyjaźni się z długonogimi blond koleżankami w różowym kamperze… 😉

Sam zamysł zabawki podoba mi się, podejrzewam, że gdyby dać Mai jeszcze podstawowy zestaw konstruktorski, gdzie miałaby więcej części tj. osie, kółka, śrubki, możliwość kreatywnego tworzenia wielu różnych konstrukcji (nie tylko według pomysłów firmy) miałaby jeszcze lepszą zabawę. Pewnie napisze ten list do Mikołaja…

Z całą pewnością GoldieBlox spodoba się dziewczynką, które są fankami klocków (np. Lego Friends), wykazują zdolności manualne, konstruktorskie, są cierpliwe (choć z drugiej strony ta zabawka świetnie cierpliwość u dzieci buduje, wzbudzając zainteresowanie, zmuszając do logicznego myślenia)

Naszym jako rodziców zadaniem jest pokazywanie dzieciom różnych zabawek. Moja młodsza córka Małgosia z wielka pasją bawiła się dziś np. resorakami brata. Bądźmy otwarci i pamiętamy, ze najważniejsze to pomóc naszym dzieciom by miały w przyszłości możliwość robić to co kochają.

Zestawy GoldieBlox tutaj klik

Na zdjęciach również:

Biurko: Pinio klik

Lampka: Lamps& Co klik

krzesło: Tripp Trapp Stokke (strom grey) : klik

Lightbox: Cottonowe love klik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *