stare przepisy

Sentymentalnie…Ciocia Helcia

Aga Ciasteczkolandia Uncategorized 1 Comment

Niedawno odeszła od nas ciocia Helcia. Rodowita francuska, dama, dobra kobieta. Pamiętam, że kiedy byłam małą dziewczynką, przyszła do nas z wizytą, a ja schowałam się za duży zegar i siedziałam tam aż do jej wyjścia, by uniknąć uścisków i całusów. Dziś sama chętnie bym ją przytuliła, ale na to za późno… Gdy okazało się, że jej mieszkanie zostanie sprzedane, a jego zawartość rozdana sąsiadką, pomyślałam, że skoro tak lubię kuchenne akcesoria, może powinnam zajrzeć do jej kredensu. Wróciłam z nożycami do cięcia kurczaka, formą do zapiekania z toskańskiej ceramiki, kryształowymi kieliszkami do nalewek, kilkoma srebrnymi łyżeczkami i tym co dla mnie najcenniejsze- plikiem pożółkłych kartek z przepisami. Nigdy nie dowiem np. skąd Ciocia miała tą włoską formę, ale cieszę się, że zostanie w rodzinie. Bardzo bym chciała by moja córka zapiekła w niej kiedyś brzoskwinie…Dbajmy o ten rodzaj dziedzictwa.

stare przepisy

Comments 1

 1. Post
  Author

  Gość: [helena] *.kielce.vectranet.pl 5 lat temu
  bezcenna pamiątka, w celu uczczenia pamięci proponuję upiec coś z jej przepisu 🙂

  Aga Sz. 5 lat temu
  Tak, mam w planach 🙂 Koniecznie!

  Gość *.cdma.centertel.pl 5 lat temu
  bardzo lubiliśmy ciocie Helcię kobieta z klasa a zarazem uczuciowa poznałam ja kilka lat temu mozna było z nią porozmawiać o wszystkim zawsze dzwoniłam do niej co tydzień rozmawialiśmy godzinami śmiałyśmy się zawsze wysłuchała
  brakuje jej Danka i Andrzej z Bydgoszczy

  Aga Sz. 5 lat temu
  Danka & Andrzej- w takim razie cieszę się, że Wy również zachowaliście o Niej ciepłe wspomnienia. Myślę, że Ciocia bardzo Was kochała, bo zawsze bardzo ciepło o ,,Bydgoszczy” się wypowiadała. Pozdrawiam.

  judik1119 5 lat temu
  Bardzo miło to opisałaś:) i fajnie, że wzięłaś sobie te rzeczy będzie im dobrze u Ciebie jestem pewna:) Pozdrawiam serdecznie:)

  Aga Sz. 5 lat temu
  Judik1119 bardzo się cieszę, że tak myślisz, bo masz rację, będą traktowane z honorami 🙂

  Gość: [vespertinee] *.dynamic.chello.pl 5 lat temu
  Ładnie napisane. Pilnuj tych karteczek, bo to skarb!

  Aga Sz. 5 lat temu
  Vespertine będę na pewno…Wiem, jak wielki Ty masz szacunek do takich rzeczy…:) ściskam!

  Gość: [Sonia] *.termoizolacja.com 5 lat temu
  Szczęśliwie rzeczy trafiły w dobre ręce… Ah sentymentalnie mi się zrobiło :I

  Gość: [jarek brylant] 188.191.218.* 5 lat temu
  odeszła dla mnie osoba wyjątkowa. widziałem kilka odejść, ale z takim honorem mimo bólu i cierpienia i z taka godnością i wiarą …… nie wiem co powiedzieć. jestem pełen uniżonego szacunku…. ….. i tego sam nie rozumie pełen modlitwy i moddle się na okrągło…… nigdy bym nie pomyślal, że tak to przeżyje.

  Aga Sz. 5 lat temu
  Soniu :***
  Jarku, spotykają nas na tym świecie sytuacje, które obracają nasze życie do góry nogami, dzięki którym odkrywamy w sobie uczucia, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia. Dzięki nim stajemy się doroślejsi, mądrzejsi. Ty dowiedziałeś się, że jesteś dobrym, wrażliwym człowiekiem. Ja zachowam na zawsze widelczyki, a Ty odkrycie siły Twoich uczuć. Dużo spokoju ducha Ci Jarku życzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *