Świat wokół nas (gry edukacyjne)

Aga Ciasteczkolandia DZIECI, gry & zabawy 0 Comments

Latem jakoś niespecjalnie po drodze nam z grami planszowymi, każdą wolna chwilę dzieciaki spędzają na ogródku i w lesie, trafiły do nas jednak gry, którym udało się zaskarbić sympatie moich dzieci i w które chętnie w przerwie ogrodowych szaleństw grają. Mam tu na myśli gry edukacyjne memo z serii ,,Świat wokół nas”marki Jakobsony.

Z serii  znajdziecie: kwiaty polne, drzewa, grzyby, owady, ptaki i ssaki. Są także dinozaury, których nie posiadamy jeszcze, a w wkrótce pojawia się motyle (na które bardzo czekamy).

Każda gra zawiera 20 par kartonowych żetonów z obrazkami przedstawicieli danej grupy. Dzieci uczą się ich nazw, a także ćwiczą cierpliwość i spostrzegawczość. Z założenia to klasyczna gra memory, ale bawić się nimi można w dowolny sposób, starsze dzieci ćwiczą czytanie i przyswajają nazwy, młodsze szukają par, pytając starszych co to za roślina/zwierzątko. Gra jest świetna baza do rozmów o przyrodzie i poszerzania wiedzy na ten temat i to nie tylko dzieci.

Polecamy nie tylko latem…

To z kolei tekturowe robaki, które dziecko samodzielnie, według instrukcji składa. Gruba solidna tektura, gwarancja fajnej zabawy oraz estetyczna rzecz na biurku czy komodzie. Antek ma owady biedronkowate, ale w ofercie jest kilka innych.

Wszystkie gry znajdziecie tutaj: (klik)

Dużo słońca i dobrej zabawy na resztę wakacji Wam życzę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.