Ekspresowy likier kawowy

Aga Ciasteczkolandia Boże Narodzenie, koktajle, napoje, alkohole, PRZEPISY 3 Comments

Prościej już chyba być nie może. Trzy składniki, które wystarczy ze sobą zmiksować. Dodam może, że zrobiłam go z jednej porcji, a po skosztowaniu dorobiłam jeszcze podwójną jego ilość. Słodki, nie za gęsty, nie za mocny i intensywnie kawowy. W ładnej buteleczce, z powodzeniem sprawdzi się w roli miłego prezentu, kiedy odwiedzamy rodzinę czy znajomych w świąteczno-noworocznym czasie…

Przepis zakłada użycie 400 gram słodzonego, skondensowanego mleka i ja nie mam nic przeciwko wyjedzeniu łyżeczką pozostałych kilku łyżek, które zostaną po użyciu popularnego w Polsce, mleka (które zawiera 530 g.), ale oczywiście dodając całą puszkę, też będzie pysznie.

Składniki:

Na ok. 600 ml likieru

  • 400 g słodzonego, zagęszczonego mleka w puszce
  • 200 ml czystej wódki
  • 3 łyżki kawy rozpuszczalnej, rozpuszczonej w 80 ml wody

Podane składniki dobrze zmiksować, ja robię to w robocie kuchennym, ale to bez znaczenia, blender też będzie się do tego świetnie nadawać.

Pięknych Świąt Kochani!

Comments 3

  1. Rzeczywiście prościej się nie da! Świetny pomysł na wykorzystanie gotowego likieru w formie prezentu dla najbliższych – nie tylko na święta, ale właściwie każda rodzinna okazja nada się na degustację słodkiego trunku. 🙂

  2. Od tygodnia uświadamiam sobie, jak prosto można robić tego typu rzeczy, a my wydajemy tyle pieniędzy na te sklepowe likiery, które nie są tak dobre jak te. Oj muszę zacząć samemu robić takie cudeńka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *