Pościelowe opowieści o lalkach

Aga Ciasteczkolandia DZIECI, gry & zabawy, NASZ DOM, Strona glowna banner 0 Comments

Pamiętam doskonale swoją ukochana lalkę z dzieciństwa. Kupiona w NRD, swoją wielkością i mimiką twarzy imitowała noworodka. Miała nawet zaklejony pępuszek. Ukochane zabawki, to jedne z tych przedmiotów, które zapamiętujemy na całe życie.

O ile starsza moja starsza córka Maja nigdy nie była specjalnie ,,lalkowa”, to mam wrażenie, że jej młodsza siostra przejęła sympatię do lalek w zdwojonej sile. Tym bardziej nam miło, że po raz kolejny, zostałyśmy zaproszone przez markę Artyk, producenta Lalki Natalki, by poznać ich nowości i sprawdzić, które z nich podobają się Małgosi najbardziej.

Część z Was, pewnie pamięta, że w ubiegłym roku, piekłyśmy ciasteczka z Lalką Natalią mała kuchareczką (klik) .

Sesja, która powstała na potrzeby tego wpisu, jest mi bliska, również dlatego, że Małgosi, w testowaniu lalek pomagała moja mała siostrzenica Zuzia. Moją siostrę i mnie dzieli aż 11 lat różnicy wieku, właściwie nigdy nie bawiłyśmy się razem lalkami. W momencie, kiedy ona była w wieku naszych córek obecnie, ja byłam nastolatką i lalki co najwyżej jej kupowałam. Z racji tego, że Magda urodziła Zuzię w wieku 24 lat, a ja Małgosię 33, nasze córeczki mają szczęście razem dorastać i wspólnie się bawić, a jak dobrze się dogadują to widać na zdjęciach…

Śpiący bobas ma pastelowo-różowe ubranko, zdejmowaną czapeczkę, smoczek i buteleczkę. Po naciśnięciu na brzuszek laleczka (bardzo realistycznie) gaworzy. Po przyłożeniu jej do ust smoczka zaczyna go ssać, a kiedy podamy jej buteleczkę, usłyszymy odgłos picia mleczka. Po zjedzeniu zostanie ukołysaniu, zamyka oczka i zasypia.

Lalka idealna jako pierwsza interaktywna lalka dla dziecka. Posiada funkcje wzbudzające u dziecka opiekuńczość i empatię, ale nie przytłacza ich ilością. Jej atutem jest miękkość, sprawdzi się do zasypiania, a także stosunkowo niewielki rozmiar, bez trudu zmieścimy ją w plecaku do przedszkola, weekend u babci czy wakacje.

Jeśli natomiast szukacie lalki, znacznie bardziej zaawansowanej, to polecamy lalkę Natalia Mądra Przyjaciółka. Wymawia ona i śpiewa aż 30 różnych zdań/piosenek i posiada 10 sensorów, umiejscowionych na brzuszku, rączkach, buzi, oczach i stopach. Ma bardzo przyjemny głos, o optymalnej, (nieuciążliwej dla rodzica 😉 ) głośności. Ta lalka to gwarancja długiej zabawy, ale też nauki, Małgosia w ciągu pierwszej zabawy nią opanowała alfabet.

Te i wiele, wiele innych lalek znajdziecie na stronie Lalkinatalia.pl

Pościel, poduszki i lampka widoczna na zdjęciu pochodzą ze sklepu Lamps&Company, jest to kolekcja Blossom, zaprojektowana przez nasza ukochana ilustratorkę Kasię Stróżyńską Góraj.

Naklejka na ścianie to Dekornik, wzór Peony (także projektu Kasi).

Dobrego dnia Kochani!

Post powstał przy współpracy z marką Artyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *